به مناسبت هفته ملی مهارت؛ چهارمین مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه طبری بابل در استان مازندران افتتاح شد

new1

به مناسبت هفته ملی مهارت؛ چهارمین مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه طبری بابل در استان مازندران افتتاح شد

با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران و رئیس دانشگاه طبری، چهارمین مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه طبری بابل در استان مازندران به مناسبت هفته ملی مهارت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران؛ حسین درویشی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان در این مراسم گفت: استراتژی های سازمان آموزش فنی و حرفه ای با مولفه های دانشگاه های نسل جدید کاملاً منطبق است؛ از این رو این سازمان از ایجاد چنین مراکزی در دانشگاه ها استقبال می کند .

وی افزود: مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی با مجوز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران، به ‌منظور تأمین نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد با تجارب فنی و مهارتی در واحدهای دانشگاهی افتتاح می شود تا از این طریق، بسترهای اشتغال مولد برای دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف دانشگاهی فراهم شود.

برنجیان، رئیس دانشگاه طبری بابل، در این نشست اظهار داشت: ماموریت اصلی دانشگاه‌ها آموزش و پژوهش است، اما با توجه به فضای کنونی جامعه مسئولیت جدیدی با عنوان رسالت اجتماعی و ایجاد مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی به وظایف دانشگاه‌ها اضافه شده است.

وی افزود: یکی از رسالت‌های دانشگاه‌ها رصد دانش آموختگان و فارغ التحصیلان است و این ارتباط هم به نفع دانشگاه و هم برای فارغ التحصیلان مفید است.

رئیس دانشگاه طبری ادامه داد: این دانشگاه علاوه بر رشته های تحصیلی 60 حرفه دیگر را در راستای آموزش های اجتماعی، مهارتی و شغلی به متقاضیان ارایه می دهد که با افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در این دانشگاه گامی در همین راستا برداشته شد.
درباره نویسنده