به مناسبت بزرگداشت هفته ملی مهارت؛ سخنرانی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در خطبه های پیش از نماز جمعه

new4

به مناسبت بزرگداشت هفته ملی مهارت؛ سخنرانی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قم در خطبه های پیش از نماز جمعه

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم گفت:بیکاری ناشی از نبود شغل نیست، بلکه ناشی از نداشتن مهارت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم، عطارنیا افزود: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای فرصت مهارت‌آموزی را برای تمام اقشار جامعه فراهم نموده است و به‌طور حتم داشتن مهارت، متقاضیان را به بازار کار نزدیک‌تر می‌کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان قم بیان کرد: این اداره کل متولی آموزش‌های مهارتی با هدف اشتغال جدید و تقویت و به روز رسانی اشتغال موجود در سطح استان  است.

عطارنیا ادامه داد: در همین راستا مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در روستاها، مناطق محروم، پادگان‌ها، زندان‌ها، مراکز ترک اعتیاد و دانشگاه‌ها ارائه می‌شود که از شهروندان دعوت می‌کنیم از این آموزش‌ها استقبال کنند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در مراکز دولتی به صورت رایگان به متقاضیان ارائه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مشکل نداشتن مهارت سبب ایجاد مشکلات برای نسل جوان شده است، ابراز کرد: در سه ماه نخست امسال، سه هزار و ۴۷۸ نفر در مراکز دولتی و چهار هزار و ۹۷۴ نفر در ۲۰۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای این استان، آموزش‌های مهارتی را در رشته‌های مختلف دریافت نمودند.

آموزش‌ها در بخش دولتی در پنج خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ، هنر و کشاورزی و در قالب ۳۵۴ حرفه و در بخش غیردولتی در ۲۱ رشته و۱۱۷ حرفه به متقاضیان ارائه می‌شود.

از نکات برجسته در مراسم سیاسی عبادی این هفته قم ، توجه به مباحث مرتبط با مهارت آموزی و آموزش های فنی حرفه ایی توسط سخنرانان و حضور همزمان سه امام جمعه تهران؛ آیت الله جنتی،  آیت الله سیداحمد خاتمی و حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی بعنوان سخنران دوم خطبه های پیش از نماز جمعه بود.

درباره نویسنده