نماینده ولی فقیه در استان اصفهان: آموزش های مهارتی و کارآفرینی نقش مهمی در ایجاد مشاغل خانگی دارد

نماينده ولي فقيه در استان اصفهان: آموزش های مهارتی و کارآفرینی نقش مهمی در ایجاد مشاغل خانگی دارد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان: آموزش های مهارتی و کارآفرینی نقش مهمی در ایجاد مشاغل خانگی دارد

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان گفت: آموزش های مهارتی و کارآفرینی نقش مهمی در ایجاد مشاغل خانگی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، آرش اخوان، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای این استان به همراه محمدعلی صحرانورد، رئیس اداره امور عمومی و پشتیبانی اداره کل با سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد ضمن تبریک انتصاب مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان بر توسعه آموزش های مهارتی و ترویج فرهنگ کار تأکید کرد.

وی افزود: آموزش های مهارتی و کارآفرینی از طریق مشاغل خانگی بسیاری از مشکلات اشتغال را حل خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: بایستی براساس مزیت ها و پتانسیل های مناطق در حوزه های مختلف  کارآفرینی کنیم و این امر بایستی از مدارس شروع شود.

وی افزود: براین اعتقادم که در کشور، 10 برابر بیکاری، کار هست و جوانان بایستی با استفاده از خلاقیت ها و نعمت هایی که خداوند عطا کرده است با استفاده از تفکراتشان در این مسیر گام بردارند.

در ابتدای این دیدار، آرش اخوان گزارشی از اقدامات مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در حوزه های مختلف از جمله زندان ها، صنایع و … با هدف اشتغال جوانان جویای کار ارائه داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ضمن اشاره به مباحث بحران آب در استان اصفهان افزود: برای حل این مشکل برنامه های مهمی داریم تا  بتوانیم در سبزکردن مشاغل و تعریف مشاغل خوش آتیه و پر رونق با آموزش مهارت های نو و ایجاد اشتغال و کارآفرینی گام مؤثری برداریم.

اخوان در خصوص اجرای طرح های پارک مهارت دانش آموزان مقاطع ابتدایی در قالب تور مهارتی در روز های پنج شنبه با هدف آشنایی آنان با مهارت ها، مشاغل و انتخاب رشته شغلی آینده خود توضیحاتی را ارائه کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح راه اندازی مشاغل خانگی در روستاها افزود: در این طرح مربیان ضمن آشنایی با شرکت های پشتیبان نسبت به آموزش روستائیان در حرفه های مختلف اقدام و مهارت آموختگان پس از آموزش اقدام به ارائه تولیدات کرده و از طریق شرکت پشتیبان محصولات را به فروش می رسانند.

درباره نویسنده